TÜRKİYE'NİN EN UZUN SOLUKLU SAĞLIK PROGRAMI
MERHABA ACİL "BİTTİ"
Yön Radyo'ya, dinleyicilerimize ve katkıda bulunanlara,
TEŞEKKÜR EDERİZ.

Yön Radyo'nun yayın bant ve kanallarını Yön FM'in internete sayfalarından öğrenebilirsiniz..   96.6 YÖN RADYO

merhabaacil@yonradyo.com.tr

 

 

SAĞLIK VE TIP ALANINDA SÖZÜ OLANLARA VE SESİNİ DUYURMAK İSTEYENLERE ÇAĞRI

     Merhaba

14 Ekim 1998 terihinden bu yana, ilk başladığımızda yalnız İstanbul'a yayın yapan, şimdi ise Marmara bölgesinin tüm illerine ulaşan, ayrıca uydu ve internet yoluyla tüm dünyaya ulaşan Yön Radyo'da Merhaba Acil adlı bir sağlık programı yapıyoruz.

Merhaba Acil'e başlarken, sağlık alanında sözü, sorunu olan herkese ses olmayı ve sesi duyulmayanların sesini hem topluma hem de birbirlerine duyurmayı, toplumla iletişim ve işbirliği içinde olmayı amaç edinmiştik.

Sağlıkla ilgili ve ilişkili olabilecek hemen her konuyu konuklarımızla bir sohbet içinde ele alıp dinleyicilerle paylaşıyoruz. Bunu yaparken konuların sosyal ve toplumsal boyutlarını öne çıkarmaya çalışıyoruz. En bireysel ve tekil gibi görünen sorunun toplumsal yanlarını keşfetmeye çalışıyoruz.

Programımız bilgilenmeyle başlıyor ama orada kalmıyor.

Dinleyicilerimizi bir tutum almaya, bir arada davranmaya da çağırıyor.

Ana izleğimiz yaşamımıza "müdahil olabilmek" ve radyonun olanaklarından toplumsal ve sosyal mücadelemiz, insan olarak işlevimizi yerine getirmek için yararlanabilmek.

Programı yaparken aldığımız keyif ve mutluluk dışında bir beklentimiz ve isteğimiz olmadı. Birşeyler verebilmenin ve dayanışmanın mutluluğu bizlerin bu işe devamını sağlıyor. Bu nedenle Merhaba Acil bugün ülkemizin "En uzun soluklu" radyo programı.

Bugüne kadar ele aldığımız konu ve konuklarımızın listesini aşağıdaki tabloyu tıklayarak yıl yıl görebilirsiniz. 10 yılda yaptığımız 400'ü aşkın programda yüzlerce konuğumuz oldu.

Sizin de iyiden, güzelden, doğrudan yana ve bu toplumun yararına çabalarınız olduğunuzu ve bu çabalarınızla yaptığınız çalışmaları topluma duyurmanın da bizim görevimiz olduğunu düşünüyoruz. Sizinle birlikte sizin çalışma konunuzu ve alanınızı ele alabileceğimiz, tartışabileceğimiz bir küçük sohbeti merhaba acil programı içinde yapabiliriz.

Kimbilir belki de bu sırada toplumumuz ve insanımız için yeni hedefler, işler belirleyebilir, bunlar çerçevesinde birliktelikler yaratabilir, işbirliği yapabilir sonuçta yaşama müdahil olabilmenin yollarını bizler ve dinleyicilerimizle birlikte bulabiliriz.

Yanıtınız olumlu ya da olumsuz olabilir. Ama biz en azından yanıtlamanızı bekliyoruz. Bizi yanıtlamadan önce bizim programımızı dinleyebilir ve programımızla ilgili bilgilenebilirsiniz.

Programımız her hafta pazartesi günleri saat 20.05'den 20.55'e kadar sürüyor. Yön Radyo'nun İstanbul için yayın frekansı FM bandı 96.6'dır. Ayrıca uydudan ve internetten de dinlyebilirsiniz.

Programımız genel olarak canlı olarak yayınlanmaktadır. Stüdyo Okmeydanı Anadolu Kahvesi mevkii'nde Özel Okmeydanı Hastanesi'nin hemen karşısındadır.

Bizimle her yolla bağlantıya geçebilirsiniz.

Saygı, sevgi ve dostlukla

Dr. Mustafa Sütlaş
Program Koordinatörü

 

2008-2009 Dönemi Programların konu ve yayın günleri:
TARİHBAŞLIKYAPIMCI/SUNUCU
Her ayın ilk
pazartesi akşamı
"Herkes için sağlık: Hemen Şimdi!"Fatih ARTVİNLİ
Her ayın ikinci
pazartesi akşamı
"Eşit bir yaşam ve olanaklar için"Turan HANÇERLİ
Her ayın üçüncü
pazartesi akşamı
"Pozitif Yaşamak"Didem ÜNSÜR
Her ayın dördüncü
pazartesi akşamı
"Hastayım Hakkım Var"Leyla HACIOSMANOĞLU
Tunç DEMİRCAN
Mustafa SÜTLAŞ

2008-2009 dönemi programlarının ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM:
Tel: 0535-577 42 94     E-posta: mustafa@sutlas.com     merhabaacil@yonradyo.com.tr

Radyo
Adres: Yönelim Yayıncılık Sanayi ve Ticaret A. S. Piyalepaşa Mah. Osmanoğlu Sok.No:7-9/17 80370 Okmeydanı / İSTANBUL Tel: 0212-253 00 30 Faks (212) 253 36 36 e-posta: yon@yonradyo.com.tr

Yayın Frekansı
İstanbul 96.6 MHz (20 KWA)     İnternet yayını : www.yonradyo.com.tr
Uydu Yayını : Türksat 2C - Ulusal Kanal - 2. Ses Frekansı

 

Merhaba Acil'in program konuları ve konukları
ONUNCU YIL
(2007-2008)
DOKUZUNCU YIL
(2006-2007)
SEKİZİNCİ YIL
(2005-2006)
YEDİNCİ YIL
(2004-2005)
ALTINCI YIL
(2003-2004)
BEŞİNCİ YIL
(2002-2003)
DÖRDÜNCÜ YIL
(2001-2002)
ÜÇÜNCÜ YIL
(2000-2001)
İKİNCİ YIL
(1999-2000)
BİRİNCİ YIL
(1998-1999)